|
|
|
SINT-PAULUS OPWIJK - 2e PROVINCIALE 43 - 53
Na de tragische gebeurtenissen van afgelopen week, die jammer genoeg ook onze club van dichtbij troffen, stond er eigenlijk niemand zijn hoofd echt naar basket. Doch het leven gaat noodgedwongen verder en onder deze moeilijke omstandigheden moesten onze meisjes van 2e Provinciale zich zaterdagavond dan ook naar Opwijk begeven voor de wellicht beslissende match in de strijd om de titel.
Het zaaltje in Opwijk was werkelijk bomvol gelopen, ruim 150 toeschouwers (ongezien in 2e Provinciale) daagden op voor deze topmatch waaronder een ruime delegatie Leuvenaars !
Beide ploegen hielden in de beginfase mekaar in evenwicht, de thuisploeg vond evenwel iets beter de weg naar de korf. Lise VC. en Aurelie met oa. een verre "bom" scoorden voor Notre Dame en de "Blue Tigers" konden de kleine kloof al vlug dichten. Via een 6 op 6 vanop de vrijworplijn kon Lise VE. ons zelfs 3 puntjes doen uitlopen doch een ultieme korf op de "buzzer" maakte er 14 - 15 van na 10 minuten.
En toen vielen de 2 teams compleet stil, gescoord werd er nog nauwelijks en het was vooral Leuven dat verschillende "gemaakte" punten liet liggen door enerzijds overhaasting en anderzijds verkeerde keuzes. Alleen Sara C. vond met een verre "afstandsraket" nog de weg naar doel, gelukkig hield onze "defense" de thuisaanvallers ook goed af. Bij de pauze was er dus nog niets beslist al stond Opwijk op een kleine voorsprong (21 - 18).
Dit moest beter en coach Jef zette zijn troepen op scherp. Er kwam nu een totaal ander Notre Dame tussen de lijnen, vastberaden en gemotiveerd om de zege mee terug naar Leuven te nemen !
Lien gaf onmiddelijk het goede voorbeeld met een mooi uitgespeelde korf, de thuisploeg reageerde nog even fel en liep weer wat uit doch langzaam maar zeker namen onze meisjes het spel definitief in handen. Sint-Paulus werd nu tot heelwat fouten gedwongen en Lise VC infiltreerde enkele keren met succes de thuisdefensie. Sara C. bewees opnieuw dat ze over een sterk 3-puntshot beschikt en het ganse team streed met een geweldige inzet en overgave voor iedere bal. Na 30 minuten gierde de spanning door de kelen van de talrijke toeschouwers doch Notre Dame had zijn achterstand omgezet in een kleine, hoopgevende voorsprong (33 - 35).
En "onze Jef" had goed gezien dat de thuisploeg stilaan door zijn beste krachten heen zat want hij liet zijn meisjes nu een hoge pressing spelen waarop Sint-Paulus geen antwoord had. We kunnen dan ook gerust spreken van een Leuvense "blitz-start" bij aanvang van het 3e quarter want binnen de kortste tijd zorgden een sterk spelende Lise VE en Aurelie, die 8 punten op rij scoorde, ervoor dat we 11 punten voorkwamen. De Leuvense fans, onder aanvoering van "hoofdsupporter" Stef spaarden hun aanmoedigingen niet en iedereen voelde dat hier de match beslist werd. En inderdaad, de thuisploeg kwam geen stap dichter meer en onze meisjes verhoogden de kloof nog tot 13 punten via oa enkele schitterende combinaties. Zo werden het nog bijzonder leuke en ontspannende laatste minuten voor de "Blue Tigers" die in die 2e helft een zeer sterke collectieve team-prestatie neerzetten, bekroond met een schitterende 43 - 53 zege !!!
Een staande ovatie van de meegereisde aanhang was hun deel en met deze overwinning is de kampioenstitel en bijhorende promotie naar 1e Provinciale bijna een feit. Verschillende speelsters kijken er dan ook reikhalzend naar uit om hun kunsten een reeksje hoger te vertonen, dus dit mag niet meer mislopen.
Nog 1 zege op 2 matchen moet er hiervoor behaald worden, ik zou dus zeggen, met zijn allen op zondag 1 april opnieuw naar Opwijk voor de match tegen Tradibouw met hopelijk een leuk "Blue Tigers-feestje" tot gevolg.
Een hele dikke proficiat aan alle speelsters en de coach, we hebben er, ondanks de tragische gebeurtenissen van deze week, toch intens van genoten !
Voor Notre Dame Leuven speelden volgende "Blue Tigers" : Sarah N., Kylie, Aurelie, Sara C., Lise VC., Evelien, Anna, Sara VO., Lien DG., Lise VE., Lien W.
Coach : Jef
Scouting : Thierry
Uw verslaggever in Opwijk : Patrick











